Przejdź do treści
STOCZNIA. DRUGIE ŻYCIE | konkurs fotograficzny
Data/Czas: 14/08/2023 | 23:45-23:45
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

SCG Stocznia Centrum Gdańsk, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i Europejskie Centrum Solidarności: Wystartował konkurs fotograficzny STOCZNIA. DRUGIE ŻYCIE.
Zdjęcia można nadsyłać do 14 sierpnia 2023. W puli nagród 26 500 złotych. Konkurs ma formułę otwartą, adresowany jest do profesjonalistów i amatorów. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć prac. Najlepsze kadry wybierze jury, w skład którego wejdą m.in.: światowej sławy fotoreporter Chris Niedenthal i Stanisław Składanowski, dawny stoczniowiec i profesjonalny fotograf, który udokumentował stoczniowy strajk w sierpniu 1980 roku.


W ramach projektu, 25 maja odbędzie się plener fotograficzny na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. 17 maja ruszył nabór.
więcej na temat konkursu | ecs.gda.pl/konkurs-foto/
więcej na temat pleneru fotograficznego | ecs.gda.pl/wydarzenia/stocznia-plener/
kontakt: Magdalena Staręga, m.starega@ecs.gda.pl
Konkurs jest jednym z wydarzeń towarzyszących otwartej w lipcu 2023 roku w ECS, pierwszej kompleksowej wystawie poświęconej bogatemu dziedzictwu Stoczni Gdańskiej i jej poprzedniczek. Opowiada ona nie tylko o historii stoczni, ale także zwraca uwagę na jej dzisiejsze znaczenie.
PATRONAT HONOROWY
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego
PATRONAT MEDIALNY
PortalMorski.pl, Trójmiasto.pl

FUNDATORZY NAGRÓD
Europejskie Centrum Solidarności, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, Remontowa Holding, Stocznia Centrum Gdańsk, Stocznia Cesarska Development
PARTNERZY
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Remontowa Holding, Sopocka Szkoła Fotografii, Samorząd Województwa Pomorskiego, Stocznia Centrum Gdańsk, Stocznia Cesarska, Związek Polskich Artystów Fotografików Oddział Gdański

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.