Przejdź do treści
Data/Czas: 01/10/2019 | 20:00-23:00
Lokalizacja: | |

Ślub Zofii i jej ukochanego Janusza miał być towarzyskim wydarzeniem sezonu. Młodzi, piękni, zamożni, połączą fortuny lokalnych przedsiębiorców. Starannie przygotowaną ceremonię może jednak zakłócić Halka, wiejska dziewczyna, z którą Janusz miał przelotny romans. Halka twierdzi, że spodziewa się jego dziecka. Przebiegła szantażystka czy ofiara ciemnej strony pana młodego? Kto okaże się ofiarą, a kto czarnym charakterem tej miłosnej intrygi? Stanisław Moniuszko, przez kilka lat uczył się w Berlinie i to tutaj właśnie opublikowano jego pierwsze utwory. Jednak wykonania jego muzyki w tym mieście to wciąż wydarzenia zbyt rzadkie. Tym bardziej cieszymy się, że orkiestra i chór naszego teatru prowadzona przez dyrektora artystycznego Gabriela Chmurę przedstawi tę piękną muzykę w Filharmonii Berlińskiej.

 

W roli tytułowej Magdalena Molendowska (Baden-Baden Festspiele, Glyndebourne Festival). Wśród solistów znajduje się też dobrze znany niemieckiej publiczności Tomasz Konieczny (Bayreuth Festival, Wiener Staatsoper).

 

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
Projekt dofinansowany z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Miejsce: Berliner Philharmonie, Herbert-von-Karajan-Straße 1, 10785 Berlin

 

Teatr Wielki – Opera Poznań

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.