Przejdź do treści
Stan wojenny w polskim kinie | „Śmierć jak kromka chleba” Kazimierza Kutza
Data/Czas: 21/12/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Instytut Pileckiego: Obrazy Historii online! Zapraszamy do rozmowy! Przed nami ostatnie w 2021 roku spotkanie w ramach cyklu #ObrazyHistorii. Porozmawiamy o stanie wojennym w polskim kinie, a tłem dyskusji będzie film „Śmierć jak kromka chleba” w reżyserii Kazimierza Kutza. Akcja filmu to rekonstrukcja tragicznych wydarzeń w kopalni „Wujek” od wprowadzenia stanu wojennego do masakry górników w dniach 13-16 grudnia 1981 roku.


Gośćmi dr Mateusza Wernera, filozofa kultury i filmoznawcy z Instytutu Pileckiego będą:
Adriana Prodeus – krytyczka filmowa i sztuki, redaktorka i autorka miesięcznika KINO, autorka książki „Themersonowie. Szkice biograficzne”
dr Bartłomiej Kapica – z Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami Instytutu Pileckiego.
Podczas rozmowy będzie szansa na zadawanie pytań. Serdecznie zapraszamy!
_____________________________
Dyskusja odbędzie się w ramach cyklu #ObrazyHistorii. Znacie go z pokazów filmów o tematyce historycznej w kinie Elektronik.
Teraz, w czasie epidemii, cykl powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tej edycji skupimy się na filmach znanych oraz ogólnie dostępnych, by spojrzeć na nie świeżym okiem i odkryć nową perspektywę.

Instytut Pileckiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.