Przejdź do treści
Spotkanie z profesorem Jarosławem Hrycakiem
Data/Czas: 23/11/2023 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Jak opowiadać o Ukrainie, by umieścić w środku wielkich procesów dziejowych? Na ile wpływ na historię Ukrainy miał Kolumb? Jakie było przełożenie buntów ukraińskich wobec sowieckiej władzy na ogniska głodu, który zaprowadzono w latach 30. XX wieku? Jaką rolę w polityce i ekonomii światowej spełniało ukraińskie ziarno?


Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Jarosławem Hrycakiem, autorem książki „Ukraina. Wyrwać się z przeszłości”, wydanej jesienią przez Międzynarodowe Centrum Kultury. Z autorem rozmawiać będzie Łukasz Galusek, Zastępca Dyrektora ds. Programowych MCK.
Do zobaczenia off/on-line w MCK! Spotkanie tłumaczone na PJM będzie transmitowane na naszym facebookowym profilu.

„Hrycakowi chwała! Za to jak pokazał, że aby naprawdę zrozumieć historię jakiekolwiek kraju należy ją umieścić w kontynentalnym, a nawet globalnym kontekście. Lektura obowiązkowa dla każdego kto chce poznać przeszłość Ukrainy w Europie i świecie”.
– Adam Balcer

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.