Przejdź do treści
Spotkanie wokół powieści Viktora Horvatha „Tureckie lustro” | Klub Książki Środkowoeuropejskiej
Data/Czas: 28/03/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Czy można przejść przez lustro? Co widać, gdy patrzy się z drugiej strony? Takie ćwiczenie z wyobraźni proponuje węgierski pisarz Viktor Horvath. W powieści „Tureckie lustro”, uhonorowanej Nagrodą Literacką Unii Europejskiej w 2012, na kulturę europejską XVI w. spoglądamy oczami Isy – tureckiego szlachcica, muzułmanina przeżywającego przygody na południu Węgier rządzonym przez osmańską Turcję. Czy perspektywa przyjęta przez Horvatha pokazuje tylko trudny moment historii Węgier? Zapraszamy we wtorek 28 marca o godz. 18:00 na kolejne spotkanie Klubu Książki Środkowoeuropejskiej. Będziemy rozmawiać o powieści Viktora Horvatha „Tureckie lustro”.


Spotkajmy się we wspólnej przestrzeni lektury i rozmowy. Spotkajmy się w MCK.

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji na wydarzenie pod adresem mailowym: j.burnatowski@mck.krakow.pl. Kontakt z nami umożliwi Państwu uzyskanie pomocy w dostępie do tekstu (lub ich fragmentów), będących podstawą do dyskusji.

MCK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.