Przejdź do treści
Spotkanie wokół książki ukraińskiej | NOC MUZEÓW 2022
Data/Czas: 13/05/2022 | 20:00-23:45
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Kraków nigdy nie śpi, ale galerie i muzea są otwarte tylko podczas jednej nocy w roku! Zapraszamy 13 maja do MCK na wyjątkową NOC MUZEÓW, w trakcie której wyruszymy w fascynujący świat literatury ukraińskiej. Gościem specjalnym spotkania będzie Wiktoria Amelina, wielokrotnie nagradzana ukraińska pisarka. Podczas naszego wydarzenia „Czytamy na głos. Od Andruchowycza do Zabużko” od godz. 20:00 do północy (Wiktoria Amelina dołączy o 21:30) będziemy odczytywać i dzielić się naszymi ulubionymi fragmentami książek ukraińskich autorów oraz rozmawiać o nich. Czy macie cytaty, które są dla Was szczególnie inspirujące? A może nigdy wcześniej nie mieliście kontaktu z literaturą naszego wschodniego sąsiada i chcielibyście dowiedzieć się o niej czegoś więcej?


Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do przyniesienia swoich ulubionych książek ukraińskich autorów, chociaż nie jest to konieczny warunek do wzięcia udziału w wydarzeniu. Informujemy, że odbędzie się ono w języku polskim i ukraińskim, a poprowadzi je Katarzyna Kotyńska. Spotkanie ma formułę otwartą, można dołączyć w każdej chwili. Udział w „Czytaniu na głos” jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Do zobaczenia 13 maja po zachodzie Słońca w MCK!

W naszym programie NOCY MUZEÓW 2022 przygotowaliśmy dla Państwa także o godz. 17:00 tematyczne oprowadzanie kuratorskie po naszej wystawie „Niechciana stołeczność” oraz zajęcia integracyjne dla dzieci polskich i ukraińskich – „Pędzle i słówka”.
Więcej szczegółów znajduje się na stronie wydarzenia.

dr hab. Katarzyna Kotyńska, prof. IS PAN – ukrainistka, literaturoznawczyni, tłumaczka literatury ukraińskiej. Autorka wielu publikacji, m.in. „Lwów. O odczytaniu miasta na nowo” (2015).
Wiktoria Amelina – wielokrotnie nagradzana pisarka, której książki są chętnie tłumaczone na inne języki. Znana jest z takich tytułów, jak “Syndrom listopada, czyli Homo Compatiens” (2014), “Ktoś, czyli serce wody” (2016) czy “Dom dla Doma” (2017).

MCK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.