Przejdź do treści
Spotkanie wokół książki "A co ja mam z tym wspólnego?"
Data/Czas: 19/03/2024 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Czy można jeszcze dzisiaj napisać historię rodziny uwikłanej w II wojnę w sposób interesujący, gdy już zużyte zostały wszystkie schematy fabularne? Czy jesteśmy w stanie wykazać się empatią, skoro sami mamy w naszych rodzinach tyle rozmaitych, często wstydliwych, a często nieopowiedzianych wątków? Jak z historii indywidualnej wyciągnąć wnioski dla wspólnoty?


O tych wszystkich tematach będziemy rozmawiać na najbliższym spotkaniu Klubu Książki Środkowoeuropejskiej, odnosząc się do losów węgierskiej rodziny arystokratycznej, historii Austrii u kresu II wojny światowej i powojennych dziejów Europy Środkowej. Punktem wyjścia do rozmowy stanie się książka Sachy Batthyany’ego ,,A co ja mam z tym wspólnego? Zbrodnia popełniona w marcu 1945. Dzieje mojej rodziny” przełożona przez Emilię Bielicką.
☕ Zapraszamy 19 marca o godz. 18:00 w Księgarni MCK (I piętro) przy Rynku Głównym 25. Wydarzenie poprowadzi Paulina Małochleb. Spotkajmy się we wspólnej przestrzeni lektury i rozmowy. Spotkajmy się w MCK.
📧 Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji na spotkanie pod adresem mailowym: a.sachar@mck.krakow.pl. Kontakt z nami umożliwi Państwu uzyskanie pomocy w dostępie do tekstu (lub ich fragmentów), będących podstawą do dyskusji.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.