Przejdź do treści
Spotkanie przyjaciół Krzyżowej
Data/Czas: 03/06/2022 - 06/06/2022 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego | Krzyżowa 7 | Krzyżowa, Wałbrzych

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego: Zapraszamy na coroczne spotkanie przyjaciół Krzyżowej! Podobnie jak w ubiegłych latach, zapraszamy wszystkich, którzy czują się związani z Krzyżową poprzez odbywające się tam wymiany, wydarzenia czy historię tego miejsca, jak i tych, którzy chcą je dopiero odkryć. Zachęcamy do przyjazdu z rodziną i znajomymi! Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 3 do 6 czerwca 2022 roku.

„Bez programu“
Krzyżowa (leżąca ok. 70 km od Wrocławia) znakomicie nadaje się na kilkudniowy wiosenny wypoczynek – można spędzać dużo czasu na zewnątrz, chodzić na spacery, wybrać się na przejażdżkę rowerową do Świdnicy, wieczorem posiedzieć przy ognisku, zapoznać się z historią miejsca i porozmawiać o aktualnych działaniach w Krzyżowej. Oprócz tego będziemy w tym roku wspominać pierwsze spotkanie Kręgu z Krzyżowej, które odbyło się 80 lat temu od 22 do 25 maja 1942 roku.
W latach poprzednich spędzaliśmy wspólnie słoneczne dni, prowadziliśmy ciekawe rozmowy oraz odbywaliśmy miłe spotkania. Podobnie będzie i tym razem.
Język
Spotkanie w Krzyżowej ma charakter otwarty – każdy i każda są mile widziani. Językowo będzie to oznaczało mieszankę niemieckiego, polskiego i angielskiego. Cieszymy się, że z każdym rokiem nasze grono staje się nieco bardziej międzynarodowe!
Opłaty
Pokoje mieszczą się w budynkach Obora, Stajnia i Dom Ogrodnika. We wszystkich pokojach jest łazienka, a niektóre pokoje są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ceny za nocleg ze śniadaniem wynoszą:
– 190 zł za pokój jednoosobowy,
– 260 zł za pokój dwuosobowy,
– 300 zł za pokój trzyosobowy,
– 360 zł za pokój czteroosobowy.
Dodatkowo należy uwzględnić koszty obiadu i kolacji oraz programu wysokości około 230 zł za osobę za pobyt od piątku wieczorem do poniedziałku rano. Dzieci do 4 roku życia mają bezpłatne wyżywienie, natomiast w przypadku dzieci w wieku 4-10 lat koszt wyżywienia wynosi 110 zł (50%). Jeśli pobyt będzie krótszy, ceny będą odpowiednio obniżone.
Zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią
Koronawirus i jego warianty nie ułatwiają nam planowania. Aby zapewnić jak najbezpieczniejszą przestrzeń dla wszystkich, zdecydowaliśmy się, że uczestniczyć będą mogły tylko osoby zaszczepione lub ozdrowiałe (nie dotyczny to dzieci). Oprócz tego będzie wymagane wykonanie testu. Jesteśmy świadomi, że do czerwca sytuacja może się zmienić i dostosujemy się do zasad sanitarnych, które będą wtedy obowiązywać.
Dalsze informacje: https://www.kreisau.de/…/spotkanie-przyjaciol-krzyzowej/
Zgłoszenia
Prosimy o zgłoszanie się za pośrednictwem formularza do 1 maja 2022 r.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.