Przejdź do treści
Spotkanie literackie wokół publikacji "Wielowarstwowy kolaż"
Data/Czas: 13/04/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Dom Pamięci Żydów Górnośląskich | Poniatowskiego 14 | Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Domem Pamięci Żydów Górnośląskich (oddział Muzeum w Gliwicach) serdecznie zapraszają na spotkanie literackie wokół publikacji “Wielowarstwowy kolaż” Marianne Roth.
Spotkanie odbędzie się: 13 kwietnia 2023 r., o godzinie 18:00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14, Gliwice).


Gościem spotkania będzie Beata Kubica, tłumaczka i współredaktorka publikacji, z którą na temat losów Marianne Roth rozmawiać będzie Karolina Jakoweńko, kierowniczka Domu Pamięci Żydów Górnośląskich.
Wstęp wolny.
Zgłoszenia i kontakt:
Małgorzata Makowska, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
tel. 77 407 95 23
e-mail: malgorzata.makowska@haus.pl

„Wielowarstwowy kolaż” to przejmująca autobiograficzna opowieść Marianne Roth o losach Żydów na Górnym Śląsku w czasach II wojny światowej. Wspomnienia Żydówki, urodzonej i wychowanej na Górnym Śląsku, to historia o dzieciństwie i dorastaniu w czasach nazistowskich, trudach budowania nowego życia z dala od swojej ojczyzny i niełatwej walce o obronę własnej tożsamości. „Wielowarstwowy kolaż” to także opowieść o tym, jak polityka i historia zmieniają losy zwykłego człowieka. Życiorys Marianne Roth jest uniwersalną opowieścią o życiu tych, którzy musieli zmierzyć się tragicznymi wydarzeniami czasów wojny.
Publikacja dostępna na stronie: www.hausbooks.pl oraz w biurach Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.