Przejdź do treści
Spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim | Cykl „Jestem stąd i mi zależy”
Data/Czas: 31/07/2022 | 16:00-17:15
Lokalizacja: | |

OEM „Świętokrzyski Sztetl” zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim, autorem książek „Pochówek dla rezuna” oraz „Syrop z piołunu”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne. Tematem rozmowy będą relacje polsko-ukraińskie oraz mniejszość ukraińska w Polsce. Spotkanie poprowadzi Michał Brzoza. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie OEM „Świętokrzyski Sztetl” w dniu 31 lipca (niedziela) o godz. 16:00. Wstęp wolny.


Spotkanie jest częścią projektu „Jestem stąd i mi zależy”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja Czytelnictwa”.

O Autorze:
Paweł Smoleński – dziennikarz i reportażysta, autor kilkudziesięciu książek, zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in. za książkę „Izrael już nie frunie” otrzymał w 2006 roku Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za „Syrop z piołunu” był w 2018 roku nominowany do Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego, a za „Czerwony śnieg na Etnie” otrzymał nominację do nagrody czytelników miesięcznika „Kraków i Świat” w konkursie „Portrety”. Jest także laureatem Nagrody im. Kurta Schorka oraz Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego.

OEM „Świętokrzyski Sztetl”

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.