Przejdź do treści
Spotkanie autorskie z Andreą Polański: Cegły na polu / Ziegel am Feld
Data/Czas: 13/01/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej: serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Andreą Polański – młodą dziennikarką, działaczką młodzieżowej mniejszości niemieckiej oraz autorką książki „Cegły na polu”. Spotkanie odbędzie się w formie online już 13 stycznia o godz. 18:00 na stronie DWPN, a moderatorem spotkania będzie Oskar Zgonina. Autorka w swojej książce odzwierciedla autentyczną rodzinną historię Hobothów z Zinnatalu (Sułkowa) z 1945 r. z perspektywy małej Gabriele Hoboth, która jest kuzynką babci autorki. Publikacja skupia się na ucieczce przed Armią Czerwoną, lecz także na późniejszym wypędzeniu Ślązaków na Zachód. Pokazuje także, jak nawet w tragicznych czasach wojny mogą zdarzyć się cuda, przywracające nadzieję.


W publikacji można znaleźć nie tylko historię rodziny Hobothów, ale także wywiad z bohaterką książki Gabriele Behrens (z d. Hoboth) oraz zdjęcia z rodzinnego archiwum.
Publikacja została wydana dwujęzycznie dzięki dotacji Konsulatu Niemiec w Opolu.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.