Przejdź do treści
Spotkania z Jarosławem Hrycakiem - autorem książki „Ukraina. Wyrwać się z przeszłości”
Data/Czas: 16/09/2023 - 17/09/2023 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Kwartalnik Herito: Uznawany za jednego z najbardziej wpływowych Ukraińców, historyk, profesor, wykładowca (m. in. Columbia, Harvard i Central European University) – Jarosław Hrycak właśnie wydaje po polsku swoją syntezę historii Ukrainy, w której stawia pytania nie o tożsamość i formowanie narodu, ale o szanse i sposoby modernizacji Ukrainy.
Książkę można kupić tutaj.


Najlepszym wprowadzeniem do książki będzie spotkanie z autorem. Już we wrześniu z Jarosławem Hrycakiem można spotkać się dwukrotnie:
16.09 w Gdańsku na Targach Książki – Europejskie Centrum Solidarności;
17.09 w Łodzi na konferencji Igrzyska Wolności – EC1: https://tiny.pl/cw415.
Wydarzenia odbędą się tylko stacjonarnie. Zachęcamy do udziału!
_____
Opowieść Hrycaka o Ukrainie opiera się na lokalnej historii Europy, na relacji z Polską, Białorusią i Rosją, ale ma też charakter globalny, bo autor sięga do procesów politycznych i społecznych w innych zakątkach globu: Argentynie, Burkina Faso, Chile, Chinach, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. Choć kończył pisać tę książkę w pierwszych miesiącach wojny 2022 roku, skupiał się w równym stopniu na zjawiskach politycznych, co ekonomicznych, społecznych i językowych ostatnich 200 lat.
Książkę na język polski przełożyły: Katarzyna Kotyńska i Joanna Majewska-Grabowska.
Oficjalna premiera 5 września.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.