Przejdź do treści
Data/Czas: 10/04/2020 - 24/04/2020 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Europejskie Centrum Solidarności: Przestrzenie Europejskiego Centrum Solidarności opustoszały w połowie marca. Umilkły ożywiające je rozmowy, kroki, szmery społecznej aktywności. Tęsknimy za Waszą obecnością, za regularnymi spotkaniami i dzieleniem się doświadczeniami. W podobnej sytuacji znalazło się wiele instytucji, organizacji pozarządowych i aktywistów, dlatego do wspólnego wsłuchiwania się zapraszamy inne instytucje i organizacje. Jednak bez odbiorców i uczestników kultury, słowem – bez Was – nie byłoby nas, dlatego do udziału w projekcie zachęcamy każdego, bez ograniczeń. Sprawdźmy co u nas słychać!

JAK SIĘ WŁĄCZYĆ?
– nagraj domowe dźwięki lub te, które masz za oknem (możesz nagrać filmik z dźwiękiem lub audio i zdjęcie tego miejsca)
– opublikuj nagranie w wydarzeniu lub podeślij je do nas na e-maila: sad@ecs.gda.pl.

SPOŁECZNE ARCHIWUM DŹWIĘKU jest wirtualną przestrzenią spotkania. Wymieniając się dźwiękowymi nagraniami domowej i zawodowej codzienności, możemy wspólnie wyczekiwać parzącej się kawy, wypatrywać wróbli świergoczących za oknem i przysłuchiwać się rozmowom z oddali. Dzieląc się fragmentami dnia, ułatwimy sobie czas samotności i wyczekiwania.
Czy w izolacji towarzyszy Wam szum miasta, czy raczej szelest liści z pobliskiego lasu? A może dzień urozmaicają Wam muzykalni sąsiedzi?

Podzielcie się z nami swoimi mikropejzażami dźwiękowymi oraz krótkimi komentarzami na ich temat za pomocą naszej skrzynki mailowej (sad@ecs.gda.pl), a my opublikujemy je w wydarzeniu. Dajcie znać, z czym kojarzą Wam się zarejestrowane dźwięki, co widzicie po zamknięciu oczu. Dla wzbogacenia wrażeń możecie dołączyć również zdjęcie Waszego najbliższego otoczenia 🙂

Zebrane materiały chcielibyśmy w przyszłości przekształcić w rodzaj dźwiękowej mapy kultury i społeczności w izolacji. I pamiętajcie – projekt ma charakter społeczny, a nie artystyczny. Nie przejmujcie się więc tym, że nagranie nie jest doskonałe. Bawcie się dźwiękiem, komunikatem!
Pozostańmy uważni i (współ)obecni! Do usłyszenia!

 

Europejskie Centrum Solidarności

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.