Przejdź do treści
SPOKE'N'WORD FESTIVAL
Data/Czas: 01/12/2018 | 18:00-23:00
Lokalizacja: DZiK Dom Zabawy i Kultury | Belwederska 44A | Warszawa

14. edycja kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego upłynie pod znakiem wielości: na scenie DZiK-a spotkają się artyści spoken word z jedenastu krajów europejskich. Podczas ich wspólnego show dowiedziecie się, co łączy teleskop Hubble’a, truskawki w jogurcie, niemiłe e-maile od koleżanek z pracy oraz dobrze poskładane rymy. Padną ważne pytania: co się dzieje po wyłączeniu Facebooka? Czy można stworzyć państwo singli? Czy zakochani ludzie częściej się przewracają? Gdzie jest nasza chęć życia? Ile dzieci można nakarmić za 6 milionów euro? Czy można zadać jeszcze jedno pytanie? Niewykluczone, że na scenie pojawi się stwór cały w piórach. Będzie cytat z Petofiego i z Witkacego. Zaproszone poetki i zaproszeni poeci – mistrzowie slamu i poezji spoken word w swoich krajach – przygotują specjalny performans. Wygląda na to, że 1.12.2018 w niewielkiej warszawskiej przestrzeni będziemy mieć wszechświat.

 

Międzynarodowe poetyckie show:

Mieze Medusa (AUSTRIA)
Jiří Charvát (CZECHY)
Sara Hako Fufusawa Hauge (DANIA)
Janar Sarapu (ESTONIA)
BENJAMIN FAGNOT Benji Há (FRANCJA)
Jessy James LaFleur (NIEMCY)
WIESZCZ LESZCZ Maciej Ćwieluch (POLSKA)
Li Alves (PORTUGALIA)
Benji Horvath (RUMUNIA)
Valerio Moser (SZWAJCARIA)
Dékány Niki (WĘGRY)

 

kuratorka: Natalia Malek
animacje: Ola Wasilewska Ola Fasola
prowadzenie: Monika Marianna Blaszczak

 

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru i performansu. Jest hybrydą, dzięki której możemy doświadczyć innej rzeczywistości lub kilku rzeczywistości naraz. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami literackimi, muzycznymi czy teatralnymi, pozwala przemycić treści całkiem serio: bolesne, wyparte, zmarginalizowane. W tym tkwi jej największa siła. Podczas 14. SPOKE’N’WORD FESTIVAL będziecie mogli przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word. Do udziału zostali zaproszeni artyści z Austrii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii i Węgier.

 

Spoke’n’Word Festival to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal poezji spoken word i jeden z niewielu warszawskich festiwali poetyckich odbywających się nieprzerwanie od 14 lat.

 

Slam poetycki przed performansem ǀ nagroda 500 zł
zapisy uczestników: spokenfest@gmail.com

 

Źródło: Austriackie Forum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.