Przejdź do treści
Spektakl plenerowy "Femina - Cudowny Krąg Życia" | "Femina - Wunderbar Lebenskreis"
Data/Czas: 04/10/2021 | 17:00-18:00
Lokalizacja: Ziębickie Centrum Kultury | Wojska Polskiego 10 | Ziębice

Fundacja Wspierania Kultury Cultura Mundi oraz Ziębickie Centrum Kultury zapraszają na plenerowy spektakl teatralny pt.: “Femina – Cudowny Krąg Życia” |”Femina – Wunderbar Lebenskreis”, który odbędzie się w przestrzeniach ZCK w poniedziałek, 4 października, o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!” Femina – Cudowny Krąg Życia” |”Femina – Wunderbar Lebenskreis” to plenerowy spektakl teatralny mówiący o niezwykłym cyklu rodzenia się i obumierania człowieka, jego dorastaniu, inicjacji, zmaganiu z własnymi ograniczeniami oraz wchodzeniu w relacje z drugim człowiekiem.

Kobieta, jako odwieczny symbol symbiozy z naturą i zgodności z cyklem księżyca, urasta tu do rangi symbolu i kanwy, na którym został oparty scenariusz spektaklu. Mężczyzna, jako jej przeciwieństwo, stanowi przeciwległy biegun, a jednocześnie dopełnienie harmonii.

Spektakl z udziałem 2 aktorów z Niemiec, 2 aktorów z Polski oraz 3 aktorów z Białorusi.
Reżyseria i scenariusz pod kierunkiem Józefa Markockiego – Dyrektora Artystycznego Teatru Formy.
Wydarzenie jest częścią projektu realizowanego przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie w ramach linii projektowej „RAZAM-RAZEM-ZUZAM”. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec w ramach programu „Rozbudowa współpracy ze społeczeństwem obywatelskim w krajach Partnerstwa Wschodniego i Rosji”

Partnerami projektu są:
Gminna Biblioteka Publiczna – Wiązów
Seifenblasenmann Peter Pan – Berlin, Niemcy
Organizacja “OOO Pan-Studio” – Mińsk, Białoruś
Przedstawienie prezentowanie w Polsce, w 4 miastach Dolnego Śląska, które nie posiadają na swoim terenie teatru instytucjonalnego.
Plan objazdu:
03.10.2021 – Rynek w Wiązowie
04.10.2021 – Ziębickie Centrum Kultury
06.10.2021 – Rynek w Oławie
06.10.2021 – Jelcz Laskowice (sala lub plener)

Ziębickie Centrum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.