Przejdź do treści
Spektakl "Drom-ścieżkami Romów" - Alternatywna Scena MDSM
Data/Czas: 08/09/2023 | 17:00-18:00
Lokalizacja: Rynek Główny | Rynek Główny | Oświęcim

MDSM / IJBS International Youth Meeting Centre in Oświęcim i Oświęcim – tu się dzieje: Zapraszamy na plenerowy spektakl krakowskiego Teatru Migro “Drom-ścieżkami Romów”, który odbędzie się 8 września o godzinie 17.00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu w ramach projektu Alternatywna Scena MDSM. Wstęp wolny.
Spektakl jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele.

Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco. W spektaklu pieśni śpiewane są także na żywo przez aktorów.

Teatr Migro powstał w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi.
Więcej o spektaklu: https://www.teatrmigro.pl/spektakle—drom
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Firmy Inżynierskiej EnCo, Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o. , Austrotherm Sp. z o. o., RE-Bau Sp. z o. o., Gebrüder Weiss Sp. z o.o. oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.
Fot. Robert Siwek

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.