Przejdź do treści
Specjalistyczny język polski – język z przyszłością
Data/Czas: 08/06/2018 - 09/06/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Collegium Polonicum | Kościuszki 1 | Słubice

IV Międzynarodowa Konferencja

Jest to czwarta konferencja zapoczątkowanego w 2015 roku cyklu konferencji, odbywających się raz w roku naprzemiennie na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt i organizowanych we współpracy z Federalnym Związkiem Nauczycieli Języka Polskiego przez centra języków obcych obu Uniwersytetów. Konferencja skierowana jest do nauczycieli języka polskiego jako języka obcego/drugiego lub kraju pochodzenia uczących w placówkach edukacyjnych w Niemczech, Polsce i Europie.

 

Konferencja ma na celu przedstawienie i przeanalizowanie obecnej sytuacji specjalistycznego języka polskiego oraz jego perspektyw na przyszość. Jest ona ukierunkowana na praktykę: chodzi nam przede wszystkim o krytyczną wymianę myśli i spostrzeżeń. W pierwszym dniu w krótkich wystąpieniach eksperci przedstawią aktualne tematy i wyzwania, przy czym uczestnicy od razu będą mogli aktywnie włączyć się do dyskusji i zadawać referentom pytania. Kontynuacją dyskusji będzie spotkanie w mniejszych grupach tematycznych, będące jednocześnie przygotowaniem do pracy w czterech grupach roboczych w drugim dniu konferencji, gdzie proponowane i omawiane będą konkretne rozwiązania i przykłady. Na zakończenie konferencji odbędzie się prezentacja wyników prac poszczególnych grup roboczych, jak również przedstawienie perspektyw specjalistycznego języka polskiego na najbliższą przyszłość.

 

Wystąpienia wszystkich referentów oraz wyniki prac grup roboczych ukażą się w tomie pokonferencyjnym.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 8 czerwca (Collegium Polonicum w Słubicach) i 9 czerwca (Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą)

 

Program konferencji

 

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie i konsekutywnie na język polski i niemiecki.

 

Informacji udziela: Dr. Ewa Baglajewska-Miglus (Europa-Universität Viadrina, baglajewska@europa-uni.de)

 

Źródło: Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder)

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.