Przejdź do treści
Słowa, moje spadochrony - wystawa
Data/Czas: 07/11/2018 - 31/12/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Zamek w Toszku | Zamkowa 10 | Toszek

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Centrum Kultury „Zamek w Toszku” zapraszają 7 listopada br. o godz. 18.00 do zamku w Toszku na otwarcie wystawy „Słowa, moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990”. Wystawa będzie dostępna do 31 grudnia br.
Wystawę przygotowała Bawarska Akademia Sztuk Pięknych w Monachium, w której Horst Bienek przez wiele lat był dyrektorem sekcji literackiej. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przetłumaczył ją na język polski i zaprezentował górnośląskiej publiczności. Ma ona charakter objazdowy i zaprezentowano ją już w wielu miejscowościach. Głównym zamiarem wystawy “Słowa, moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990” jest nie tylko przybliżenie postaci słynnego gliwickiego pisarza, ale również szerzenie porozumienia miedzy Polską a Niemcami. Prezentowana wystawa była pierwszym tego typu przedsięwzięciem dotyczącym życia i twórczości Horsta Bienka.

 

Źródło: Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.