Przejdź do treści
Slammin’ Stereotypes Poetry Slam 2.0 - Mówimy Nie Stereotypom
Data/Czas: 20/09/2018 - 24/09/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej: Slam poetycki jako wyraz współczesnej sztuki poetyckiej już od dawna bije rekordy popularności w dużych miastach całej Europy, również Polski. Programy telewizyjne, kluby studenckie, domy kultury, uniwersytety, szkoły i teatry prezentując młodych slamerów, wnoszą tym samym ogromny i cenny wkład w alternatywne sposoby podejmowania aktualnych tematów społecznych. W naszych warsztatach slamu poetyckiego nie chodzi o klasyczną analizę czy prezentację wierszy. Projekt bardzo mocno koncentruje się na wspieraniu indywidualnych kompetencji uczestników, jak np. praca z tekstem (obcojęzycznym), formułowanie myśli i stanowisk, (auto)prezentacja, sztuka konstruktywnej krytyki, kreatywność, zdolność kompromisu, praca i komunikacja interpersonalna w międzynarodowej grupie.

 

Uczestnikami projektu jest młodzież pochodząca z różnych krajów, środowisk i grup społecznych, mająca za sobą najróżniejsze doświadczenia życiowe. Współpraca w takim gronie ma ogromną wartość edukacyjną! Intensywna, czterodniowa, praca ze słowem mówionym i pisanym, pod czujnym okiem trenerów, zakończy się stworzeniem własnego slamu poetyckiego, mówiącego o uprzedzeniach, stereotypach i dyskryminacji oraz bazującego na doświadczeniach młodych uczestników. Tworząc slamy młodzież będzie miała możliwość krytycznego rozprawienia się z otaczającą ich rzeczywistością, z własnymi emocjami, różną dynamiką międzynarodowej grupy, stając się tym samym barwnymi ambasadorami swoich myśli i wizji.

 

Ukoronowaniem tych zmagań będzie prezentacja własnych tekstów w przestrzeni publicznej Opola podczas OpenAir-Poetry-Slam-Evening2.0 – zadanie niełatwe, ale jakże cenne. Najlepsza slamerka i najlepszy slamer zostaną nagrodzeni! Wieczór uświetnią również występy slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy.

 

Gdzie i kiedy: 20 – 24 września 2018, Opole
Rozpoczęcie projektu: 20.09.2018, godz. 14:00
Zakończenie projektu: 24.09.2018, godz. 13:00
Dla kogo: Dla każdego z Was w wieku od 18-23 lat
Jak zgłosić się do udziału w projekcie: Wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Pamiętajcie, że liczba wolnych miejsc jest ograniczona! Koszt udziału w projekcie: Nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz koszty związane z realizacją programu pokrywa organizator. Więcej informacji na: www.haus.pl Osoba do kontaktu: Koordynatorka projektu: Magdalena Prochota magdalena.prochota@haus.pl / +48 77 402 51 05

 

Źródło: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.