Przejdź do treści
Data/Czas: 28/09/2019 | 10:00-16:00
Lokalizacja: | |

Sześć krajów, pięć języków i wyjątkowo ekscentryczni przewodnicy. Do tego krótka wycieczka po Europarlamencie. W sobotę, 28 września, kolejna edycja gry miejskiej z okazji Europejskiego Dnia Języków. Tym razem zapraszamy na wycieczkę z pakietem all inclusive – 6 krajów w kilkadziesiąt minut, największe atrakcje turystyczne, lokalne obyczaje, język w wydaniu codziennym na poziomie komunikatywnym. Jako wisienka na torcie zwiedzanie cudu nr 7 – bardzo terenowej siedziby Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego na pl. św. Marii Magdaleny. Dla 400 najlepszych i najszybszych turystów tradycyjny polski stół – zaproszenia do kawiarni „Nakielny”, każde o wartości 20 zł.

 

„Siedem cudów Europy” to gra miejska, której celem jest przybliżenie kultury 6 krajów: Wielkiej Brytanii (British Council), Niemiec (Goethe Institut), Francji (Instytut Francuski), Hiszpanii (Instytut Cervantesa), Włoch (Włoski Instytut Kultury) i Austrii (Instytut Austriacki). Przypomnimy również najważniejsze zasady działania Unii Europejskiej, przy okazji obalając kilka „euromitów”.
W każdym miejscu czekają 3 zadania dotyczące atrakcji turystycznych i lokalnych zwyczajów. Języki obce (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański) będą przyjemnym i łatwym dodatkiem, w odróżnieniu od utrudniających zwiedzanie, ekscentrycznych przewodników.

 

Gra jest otwarta dla wszystkich gości EDJ. Wystarczy stworzyć grupę liczącą 2-5 osób i zgłosić się w godz. 10-15 do dowolnego instytutu. Tam otrzymacie bilet podróżny i mini informator o wycieczce. Kolejność zwiedzania dowolna, ważny będzie jedynie czas (zabawa kończy się o g. 16) i punkty przyznawane przez przewodników. Wasze poczynania będą dokumentowane dla przyszłych pokoleń, dlatego poprosimy Was przed grą o wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku.
Na szczęście nie trzeba zwiedzać wszystkiego. By odebrać upominek wystarczy odwiedzić 5 z 7 miejsc.

 

Na wspólną zabawę zapraszają Komisja Europejska w Polsce oraz krakowscy partnerzy EDJ – Goethe-Institut Krakau, Istituto Italiano di Cultura di Cracovia, British Council Polska – oddział w Krakowie, Österreich Institut Kraków, Institut français de Pologne à Cracovie oraz Instytut Cervantesa w Krakowie.

 

Sobota, 28 września 2019 o 10:00 – 16:00
Instytut Cervantesa w Krakowie
Kanonicza 12

 

www.edj.krakow.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.