Przejdź do treści
Seminarium "Pojednanie i pamięć"
Data/Czas: 25/07/2018 - 31/07/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza młode osoby z Polski i Niemiec zainteresowane tematami stosunków polsko-niemieckich, procesem rozszerzenia Unii Europejskiej i historią Bałkanów Zachodnich na drugą edycję seminarium „Pojednanie i pamięć”.

Organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski, Ambasadę Niemiec w Warszawie oraz Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego przy wsparciu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, projekt zostanie przeprowadzony w dniach 25-31 lipca 2018 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej i we Wrocławiu.

 

W seminarium wezmą udział młodzi ludzie z Polski, Niemiec i krajów Bałkanów Zachodnich. Celem projektu jest refleksja nad procesem pojednania polsko-niemieckiego, które może stanowić inspirację dla innych narodów, próbujących odnaleźć porozumienie mimo trudnej przeszłości.

 

Podczas siedmiodniowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią stosunków polsko-niemieckich i procesu pojednania oraz z doświadczeniami polsko-niemieckiej wymiany młodzieży i współpracy transgranicznej. W programie znajduje się ponadto zwiedzanie Krzyżowej, Muzeum Gross Rosen na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, Muzeum Śląskiego w Görlitz oraz Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Podczas spotkania organizowanego przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej uczestnicy seminarium będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą unijnych programów dla młodych ludzi z krajów Bałkanów Zachodnich oraz strategii rozszerzenia UE o państwa regionu. Seminarium zakończy się uroczystym przyjęciem w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu, z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski.

 

Uczestnictwo jest bezpłatne, organizator pokrywa również koszty przejazdów.

 

Profil uczestników:

Wiek: 18-30 lat;
Zainteresowanie stosunkami polsko–niemieckimi, procesem rozszerzenia Unii Europejskiej, historią Bałkanów Zachodnich;
Preferowane: aktywność w organizacjach społecznych i politycznych, udział w projektach polsko-niemieckich;
Znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

 

Zakończenie rekrutacji: 29. czerwca 2018 r.

Zgłoszenia organizatorzy proszą kierować na adres: dominik.calka@krzyzowa.org.pl

Więcej informacji na stronie Fundacji.

 

Źródło: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego/Stiftung Kreisau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.