Przejdź do treści
Samorząd - dlaczego jest źle, skoro jest tak dobrze?
Data/Czas: 11/06/2018 | 15:00-17:30
Lokalizacja: Fundacja im. Stefana Batorego | Sapieżyńskiego 10a | Warszawa

DEBATA

Joanna Załuska (Szefowa działu Demokracja forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego): Pytanie „dlaczego jest źle, skoro jest tak dobrze?” jest szczególnie ważne w obecnym roku: czekają nas bowiem kolejne wybory samorządowe. Chcemy się zastanowić nad przyczynami krytyki samorządu, które wykraczają poza bieżącą walkę polityczną. Chcemy także zapytać o zmiany które trzeba wprowadzić, by samorząd terytorialny lepiej odpowiadał na wyzwania – nie tylko obecne, ale również przyszłe – związane m.in. ze zmianami społecznymi, demograficznymi i gospodarczymi.

 

Do panelu wprowadzającego zaproszeni zostali:

 

Marek Materek – Prezydenta Starachowic od 2014 roku;

Joanna Scheuring-Wielgus – działaczkę społeczną i samorządową, posłankę, zastępczyni przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej;

Jakub Stefaniak – polityka, rzecznika prasowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kandydata na Prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2018 roku.

 

Na spotkaniu  zostanie także przedstawiony raport dr. Adama Gendźwiłła i dr Marty Żerkowskiej-Balas: „Polacy o samorządach. Opinia publiczna u progu samorządowej kampanii wyborczej” podsumowujący wyniki badań opinii publicznej na temat samorządu terytorialnego i decentralizacji władzy (wykorzystujący niepublikowane do tej pory badania opinii przeprowadzone przez CBOS dla Fundacji Batorego).

 

Debata organizowana jest we współpracy z portalem Newsweek.pl oraz Wolters Kluwer, wydawcą portalu www.samorzad.lex.pl

 

Organizatorzy uprzejmie proszą o potwierdzenie udziału do 10 czerwca br. wysyłając e-mail na adres: debaty@batory.org.pl

 

Źródło: Fundacja Batorego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.