Przejdź do treści
„RYNEK PRACY, DIALOG SPOŁECZNY I PROTESTY PRACOWNICZE”
Data/Czas: 29/11/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau: Polityka społeczno-gospodarka rządu koalicyjnego Prawa i Sprawiedliwości jest przedstawiana przez polityków partii rządzących jako przełom w poprawie warunków życia i warunków pracy. W istocie, w pewnych obszarach, takich jak wynagrodzenie minimalne, odnotować można wzrost standardów. Jednocześnie, zauważalne są coraz powszechniejsze protesty pracownicze zarówno w całych sektorach (jak na przykład w ochronie zdrowia) jak i poszczególnych firmach. Pracownicy biorący udział w tych protestach coraz częściej mówią o niewystarczającym poziomie wynagrodzeń i pogarszających się warunkach pracy.


Podczas spotkania chcielibyśmy pochylić się nad napięciami pomiędzy retoryką rządu i rzeczywistą sytuacją na rynku pracy. Chcielibyśmy także zastanowić się nad rolą dialogu społecznego w polityce społeczno-gospodarczej i na poziomie poszczególnych zakładów pracy. Spotkanie odbędzie się online i będzie transmitowane na stronie Facebook Fundacji ICRA. Będzie możliwość zadawania pytań na żywo za pośrednictwem czatu.

Czas: 29 LISTOPADA 2021 (PONIEDZIAŁEK), g. 18.00
Miejsce: Strona wydarzenia na FB Fundacji ICRA https://fb.me/e/UjhbTzLd
Panelistki:
Katarzyna RAKOWSKA, OZZ Inicjatywa Pracownicza, Uniwersytet Warszawski
Adriana ROZWADOWSKA, Gazeta Wyborcza
Prowadzenie: Michał Polakowski, ICRA

Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.