Przejdź do treści
Rozmowa z Andrzejem Sewerynem - Noc Idei | Nuit des idées 2022
Data/Czas: 03/02/2022 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Instytut Francuski: 3 lutego o 19:00 zapraszamy do obejrzenia premiery wywiadu z naszym gościem, Andrzejem Sewerynem: aktorem, reżyserem, pedagogiem, socjetariuszem honorowym Comédie-Française. Rozmowę poprowadzi Michel Viatteau, dziennikarz Agence France Presse. Podczas rozmowy Andrzej Seweryn opowie o swojej drodze artystycznej, prowadzącej przez Polskę i Francję, podzieli się swoją wizją budowania Europy i roli artysty w tym złożonym procesie, zwłaszcza wobec współczesnych wyzwań. Transmisja wywiadu 3 lutego o 19:00 na Facebooku Instytutu Francuskiego w Polsce, a następnie na naszym kanale YouTube. Rozmowa będzie dostępna po polsku z francuskimi napisami.

Siódma edycja Nocy Idei jest zatytułowana „(Od)budować razem”. Tegoroczny tytuł zaprasza do zgłębiania tematów takich jak: odporność i odbudowa społeczeństw w obliczu współczesnych wyzwań, solidarność i współpraca między jednostkami, grupami i państwami, mobilizacja społeczeństwa obywatelskiego. Wydarzenie jest organizowane na całym świecie, ale w Europie wpisuje się szczególnie w kontekst prezydencji francuskiej w Radzie Unii Europejskiej. Z tej okazji w całej Unii będą odbywać się debaty i dyskusje z udziałem pierwszoplanowych intelektualistów ze świata sztuki, literatury, nauki, publicystyki i działalności społecznej. Te wybitne osobistości podzielą się swoim spojrzeniem na Europę, jej kulturę, jej możliwości i wyzwania przed nią stojące.

 

Instytut Francuski

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.