Przejdź do treści
Rozmowa o powieści Wernera Herzoga "Zmierzchanie świata"
Data/Czas: 14/11/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau i Państwowy Instytut Wydawniczy: „Zmierzchanie świata” to książka wybitnego reżysera filmowego Wernera Herzoga, oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada historię japońskiego żołnierza Hiroo Onody, który po zakończeniu II wojny światowej przez kolejne dwadzieścia dziewięć lat walczył o utrzymanie pozycji na filipińskiej wyspie. Powieść w znakomitym przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz ukazała się we wrześniu 2023 r. nakładem wydawnictwa PIW.


Goethe-Institut Krakau i Wydawnictwo PIW zapraszają na rozmowę o powieści Wernera Herzoga, w której udział wezmą Małgorzata Łukasiewicz, tłumaczka książki oraz dr Ewa Fiuk, filmoznawczyni. Spotkanie poprowadzi Monika Ochędowska.
Werner Herzog, ur. w 1942 r. w Monachium, mieszka w Los Angeles. Jego legendarne już filmy takich jak “Aguirre, gniew boży”, “Nosferatu, wampir”, “Fitzcarraldo”, “Grizzly Man”, “Jaskinia zapomnianych snów” czy “Mój najdroższy wróg” zostały uhonorowane wszystkimi najważniejszymi nagrodami. Wydawnictwo Hanser opublikowało kilka książek artysty: Vom Gehen im Eis (1978), „Die Eroberung des Nutzlosen“ (2004), „Zmierzchanie świata“ (2021) oraz w ubiegłym roku tom wspomnień Herzoga „Jeder für sich und Gott gegen alle”

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.