Przejdź do treści
Data/Czas: 28/03/2019 | 17:30-19:00
Lokalizacja: | |

Organizatorzy zapraszają na debatę #forumIdei Fundacji Batorego “Rosja i Unia: konflikt, dialog czy chaos?”. Polska, jako największy unijny sąsiad Rosji, powinna aktywnie angażować się we współkształtowanie europejskiej polityki wobec Moskwy. Podczas debaty przedyskutujemy stan relacji UE-Rosja i możliwych kierunków ich rozwoju. Punktem wyjścia do rozmowy będzie wystąpienie ambasadora UE w Rosji Markusa Ederera oraz prezentacja tez raportu Selective Engagement between the EU and Russia przygotowanego przez EUREN, europejsko-rosyjską sieć ekspercką działającą od 2016 roku i wspieraną z jednej strony przez Komisję Europejską, z drugiej przez Rosyjską Radę Spraw Międzynarodowych (RIAC). Raport EUREN w języku angielskim można przeczytać tutaj.

 

W debacie udział wezmą:

Markus Ederer (ambasador Unii Europejskiej w Rosji)
Sabine Fischer (Public Diplomacy EU and Russia Project, członkini EUREN)
Marek Menkiszak (Ośrodek Studiów Wschodnich – OSW im. Marka Karpia)
Tatiana Romanowa (Petersburski Uniwersytet Państwowy, członkini EUREN).

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka forumIdei Fundacji Batorego. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego przy ul. Sapieżyńskiej 10a (sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza na parterze) w czwartek, 28 marca 2019, w godzinach 17.30-19.00. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności przez formularz rejestracyjny.

 

Fundacja Batorego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.