Przejdź do treści
Roman Britschgi Quartett
Data/Czas: 23/07/2023 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Austriackie Forum Kultury | Próżna 7/9 | Warszawa

Austriackie Forum Kultury: Muzyczny pomost pomiędzy najróżniejszymi stylami i tradycjami dźwiękowymi, klimatyczny i pełen emocji – właśnie to tworzy ROMAN BRITSCHGI i jego QUARTETT. Muzyczne brzmienia, które czerpią inspirację z wielu stylów, budują mosty między różnymi tradycjami muzycznymi, nie wykluczają nowoczesności i są niesione przez wspaniałą energię. Kwartet skupiony jest wokół pochodzącego ze Szwajcarii, a mieszkającego w Wiedniu kontrabasisty, kompozytora i bandleadera Romana Britschgi (m.in. Grossmütterchen Hatz & Klok, Kapelush, Nim Sofyan, Vienna Klezmore Orchestra).


Muzyka kwartetu potrafi oczarować w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Melodie, które gra, przepływają w niezwykle klimatyczny sposób między czystą pasją a przejmującą melancholią. Czasem są łagodne i głęboko wzruszające, czasem swingujące, taneczne i bardzo figlarne, a innym razem kwartet – który opanował również improwizację – czyni muzykę bardzo dramatyczną i tajemniczą. (Michael Ternai, Mica).
Obsada:
Roman Britschgi – kontrabas
Melissa Coleman – wiolonczela
Oscar Antoli – klarnet
Jörg Reissner – gitara

22.07.2023 (sob.), 20:00
Klub Alchemia
ul. Estery 5
Kraków

23.07.2023 (nie.), 19:00
Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 Warszawa
Wstęp wolny!

26.07.2023 (śr.), 19:30
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Mamuszki 2
Sopot
XVIII Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską
Wstęp: 30 PLN
Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej teatru: https://www.teatratelier.pl/

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.