Przejdź do treści
Robert Konieczny w Krakowie! Spotkanie z najbardziej rozpoznawalnym polskim architektem na świecie
Data/Czas: 30/11/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Architektura to nie tylko planowanie i realizacja projektów kolejnych budynków. To coś więcej. Dobrze o tym wiedzą Piotr Kozanecki oraz Bartosz Paturej, autorzy książki ,,Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze”, poświęconej Robertowi Koniecznemu, wybitnemu współczesnemu architektowi. Co sprawiło, że ten najbardziej rozpoznawalny polski projektant wybrał architekturę właśnie? Dlaczego zdobywając najwyższe światowe nagrody, wciąż pracował w nieogrzewanym biurze? Zapraszamy 30 listopada o godz. 18:00 do MCK na spotkanie z Robertem Koniecznym, z którym będą rozmawiać autorzy wspomnianej publikacji. Wydarzenie tłumaczone na PJM będzie transmitowane na facebookowym profilu MCK. Do zobaczenia off/on-line!


Koniecznego oglądamy z kilkunastu różnych perspektyw, z których wyłania się obraz wizjonera. Aby go stworzyć, Kozanecki i Poturej spotkali się nie tylko z klientami Koniecznego, ale rozmawiali również z ludźmi mieszkającymi w zaprojektowanych przez niego domach i przestrzeniach przeznaczonych do pracy.
Piotr Kozanecki, Bartosz Paturej, ,,Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze”, wydawnictwo Wysoki Zamek

Piotr Kozanecki, dziennikarz Onetu (2007-2022). Od 2023 roku związany z tvn24.pl. Zajmuje się opisywaniem polskiej architektury i przestrzeni publicznej. Dwukrotny laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Przewodnik beskidzki, górołaz, pasjonat książek.
Bartosz Paturej, politolog, dziennikarz, ekspert branży mediów. W latach 2013-2023 redaktor, dziennikarz i menedżer Onetu, obecnie związany z „Deutsche Welle”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2017).
Robert Konieczny, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Założyciel pracowni KWK Promes. Pierwszy i jedyny polski członek Francuskiej Académie d’Architecture oraz Stowarzyszenia Architektów Republiki Czeskiej. Laureat wielu prestiżowych międzynarodowych nagród. Jego projekt Muzeum Narodowego – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie ogłoszono Najlepszym Budynkiem Świata 2016 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival.

_____
Informujemy, że podczas wydarzenia mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie (w tym m.in. w celu dokumentacji i informacji na stronie internetowej MCK oraz na profilach MCK na portalach Facebook i Instagram). Jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację. Zdjęcia mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w wydarzeniu. Brak informacji przekazanej w formie pisemnej lub ustnej pracownikowi MCK przed rozpoczęciem wydarzenia jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ze zdjęć, o których mowa powyżej.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.