Przejdź do treści
Rezydencja artystyczna || wall can do / co w murze może / Mauer kann machen - Krzyżowa, 23.08.2021
Data/Czas: 23/08/2021 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego | Krzyżowa 7 | Krzyżowa, Wałbrzych

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego serdecznie zaprasza na prezentację pracy duetu artystycznego: Jarka Lustycha i Elke Burkter, która odbędzie się 23.08.2021 r., o godzinie 13:00, na terenie Fundacji „Krzyżowa”. Dzieło jest efektem pierwszej międzynarodowej rezydencji artystycznej “Sztuka. Land. Art” realizowanej w Krzyżowej przy wsparciu Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.


Przypominamy, że w Krzyżowej trwa projekt Rezydencji Artystycznej „Sztuka. Land. Art.” Bierze w nim udział dwoje artystów – Elke Burkert z Niemiec i Jarek Lustych z Polski.
Elke Burkert jest tegoroczną absolwentką Universität der Künste Berlin, mieszka i pracuje w Berlinie. Pomimo młodego wieku, swoje prace wystawiała już w wielu berlińskich galeriach, takich jak: Galerie Friese, Kommunale Galerie, KühlhausBerlin, Galerie oqbo, Kunstraum Keller, a także w Kunstraum w Poczdamie. Współtworzyła takie wystawy jak między innymi: “Brave New World“, “Kunst und Buch”, “it´s only the end”, „instability“. Interesuje się introligatorstwem.

Jarek Lustych ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Początkowo głównym obszarem jego zainteresowań artystycznych był druk reliefowy. Odkrywając jego możliwości i ograniczenia stworzył szereg prac, które były pokazywane w Polsce i za granicą. Po piętnastoletniej karierze w ciasnej przestrzeni grafiki uznał, że nadszedł czas na zmianę i wzbogacił swoją praktykę o dodatkowy wymiar, próbując na nowo zdefiniować obszar percepcji sztuki. Od tego czasu brał udział w kilku międzynarodowych sympozjach site-specific i programach Artist-in-Residence, tworząc rzeźby, instalacje i organizując akcje/interwencje uliczne. Dwukrotnie otrzymywał polskie stypendia ministerialne, ale najbardziej twórcze do tej pory były dla niego rezydencje artystyczne w Villa Waldberta w Niemczech i w LUXELAKES A4 Art Museum w Chengdu w Chinach.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.