Przejdź do treści
Radek Knapp & Olga Wróbel
Data/Czas: 25/05/2024 | 14:00-14:00
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki | Pl. Defilad 1 | Warszawa

Austriackie Forum Kultury: W swoim niepowtarzalnym stylu Radek Knapp opowiada o niechcianej emigracji dwunastoletniego Waleriana z Polski do Wiednia. Jego edukacja jest krótka i uwieńczona wydaleniem ze szkoły. Kiedy matka również wyrzuca go na ulicę, ma w swoim nowym życiu okazję posmakować i wolności, i – dosłownie – pleśni. Żyje od fuchy do fuchy i spada coraz niżej w hierarchii wiedeńskiego życia. Spotyka się tam z brakiem sympatii do ludzi z zagranicy i poznaje lepiej granice dobrego smaku i granice prawa. W końcu, kiedy udaje mu się znaleźć własną drogę, zaczyna rozumieć, że „dom” może być wszędzie.


Radek Knapp, ur. 1964 w Warszawie, mieszka i tworzy w Wiedniu i pod Warszawą. Jego powieść „Lekcje Pana Kuki” stała się longsellerem. Ponadto ukazały się m. in. zbiór opowiadań „Papiertiger”, „Instrukcja obsługi Polski” („Gebrauchsanweisung für Polen”), opowiadanie „Franio”, za które został nagrodzony nagrodą Magazynu Kulturalnego stacji ZDF „Aspekte”, powieść „Osioł na ósmym piętrze” („Der Gipfeldieb”). Jego najnowsze książki to „Der Mann, der Luft zum Frühstück aß“ (2017) i „Von Zeitlupensymphonien und Marzipantragödien: Notizen eines Möchtegern-Österreichers“ (2020).

Radek Knapp – spotkanie autorskie
na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie
Prowadzenie: Olga Wróbel, „Kurzojady”
Autor przeczyta m.in. fragmenty opowiadania „Der Mann, der Luft zum Frühstück aß” [Człowiek, który na śniadanie jadł powietrze]

25.05.2024 (sb.), 14:00
Prowadzenie: Olga Wróbel, „Kurzojady”
Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego
Pl. Defilad 1, Warszawa
Po polsku
Wstęp wolny

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.