Przejdź do treści
Przejmij inicjatywę: Europejska Inicjatywa Obywatelska jako narzędzie do kształtowania Europy
Data/Czas: 17/09/2018 | 13:30-17:30
Lokalizacja: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce | Jasna 14/16 | Warszawa

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza na spotkanie “Przejmij inicjatywę: Europejska Inicjatywa Obywatelska jako narzędzie do kształtowania Europy”, które odbędzie się 17 września 2018 r. w Warszawie. Celem spotkania jest poznanie lokalnej zaangażowanej społeczności z całej Europy i zwrócenie uwagi na pozytywne przykłady obywatelskiego zaangażowania. Dołącz do nas w warszawskim biurze PRZEDSTAWICIELSTWA KOMISJI EUROPEJSKIEJ W POLSCE MIĘDZY 13.30 A 17.30 – spotkasz tam podobnie myślących obywateli i organizacje, z którymi będziesz mógł porozmawiać o sprawach, które są dla Ciebie ważne i wspólnie zastanowić się nad możliwościami wpływania na politykę europejską.

 

Spotkanie pt. PRZEJMIJ INICJATYWĘ: EUROPEJSKA INICJATYWA OBYWATELSKA JAKO NARZĘDZIE DO KSZTAŁTOWANIA EUROPY to część trzyletniego cyklu spotkań Komisji Europejskiej, którego celem jest poznanie lokalnej zaangażowanej społeczności z całej Europy i zwrócenie uwagi na pozytywne przykłady obywatelskiego zaangażowania. Komisja Europejska dąży do podniesienia świadomości o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej [3] jako wyjątkowym narzędziu uczestnictwa w demokracji i o tym jak można używać tego instrumentu w każdym państwie członkowskim UE.

Rejestracja na spotkanie

 

Byłeś/aś zaangażowany/a w koordynację i promocję lokalnej inicjatywy europejskich obywateli? Chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkania? Prześlij nam wiadomość na adres: TEAM@EUTAKETHEINITIATIVE.EU i krótko opisz: nad jaką inicjatywą pracujesz lub pracowałeś/aś?; jaka jest Twoja rola w organizacji?; o czym chcesz opowiedzieć na forum (np. najlepsze praktyki i wyzwania w partnerskim rozwoju, zdobywanie podpisów, rozbudzanie świadomości, zarządzanie zespołem etc.) Zgłoszenia prelegentów przyjmujemy do 26 LIPCA.

 

Europejska Inicjatywa Obywatelska to wyjątkowe i innowacyjne narzędzie Komisji Europejskiej, które umożliwia bezpośrednie uczestnictwo w europejskim procesie demokratycznym. Dzięki niej wszyscy mieszkańcy Europy mogą mieć wpływ na strategie UE, które ich dotyczą. Inicjatywa pozwala obywatelom z różnych krajów UE wymieniać pomysły i swobodnie dyskutować na tematy bliskie ich sercu, co w rezultacie wnosi oddolną perspektywę i może być impulsem do otwarcia nowego rozdziału w polityce unijnej.

 

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.