Przejdź do treści
Projekt Wspólne dziedzictwo - ​cykl koncertów polsko-niemieckiej muzyki barokowej
Data/Czas: 24/08/2023 - 25/08/2023 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Akademia Muzyki Dawnej: Stowarzyszenie Akademia Muzyki Dawnej (Polska) i Towarzystwo polsko-niemieckie Mannheim-Ludwigshafen organizują projekt “Wspólne dziedzictwo: cykl koncertów z polsko-niemiecką muzyką barokową”. 24 sierpnia w Spitalkirche Mannheim i 25 sierpnia w Dreifaltigkeitskirche w Speyer (o godz. 19.00) odbędą się koncerty „alla polacca”, z utworami Adama Jarzębskiego ( związanymi z odwiedzanymi przez niego miastami niemieckimi) i Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego, a także utworami niemieckiego kompozytorów silnie związanych z Polską.

Projekt stanowi zacieśnienie współpracy polskich i niemieckich instrumentalistów specjalizujących się w wykonawstwie historycznym, poprzez wspólne wykonanie koncertów muzyki XVII i XVIII w. Program nastawiony jest na ukazanie bogatej wymiany kulturalnej na gruncie muzycznym pomiędzy Polską i Niemcami w XVII i XVIII w. oraz podkreślenie znaczenia tego wspólnego dziedzictwa w szerszym, europejskim kontekście
Projekt jest finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Miasto Bydgoszcz oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem projektu jest Instytut Polski w Düsseldorfie. Wykorzystane podczas koncertów instrumentarium obejmie skrzypce barokowe, violę da gamba, lutnię i klawesyn. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.