Przejdź do treści
Projekt "Europa 1918-2018"
Data/Czas: 19/10/2018 - 21/10/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Nabór do projektu Europa 1918-2018: seminarium warsztatowe dla polskich i niemieckich młodych ekspertów
W dniach 19. – 21.10.18 w Warszawie odbędzie się spotkanie pod hasłem Europa 1918-2018: seminarium warsztatowe dla polskich i niemieckich młodych ekspertów.  2018 jest rokiem 100. jubileuszu odzyskania państwowości przez Polskę i zarazem narodzin „młodych“ demokracji opartych na nowoczesnych demokratycznych zasadach, wśród nich II Rzeczypospolita i Republika Weimarska. Jubileusze przypadły na czasy, w których w Europie mocno akcentowane są interesy narodowe a kooperacja międzynarodowa traktowana jest jako słabość. Również stosunki polsko-niemieckie są tym dotknięte. Odnosząc się do stosunków politycznych mowa jest o kryzysie i „oniemieniu” (ZGŁOSZENIA DO 14.09)

 

Bezpośrednio po seminarium odbywa się Forum Polsko-Niemieckie w dn. 22.-23.10 w Berlinie. Wyniki naszego seminarium chcemy wnieść jako „młody głos” na Forum.
Wspólnie w gronie 30 młodych ekspertów, aktywnych w polsko-niemieckiej wymianie chcemy poruszyć tematy:
• czy i jak tematy obecne w sferze politycznej i przekazie medialnym wpływają na naszą codzienność (pracy),
• co sądzimy, jak powinien wyglądać stosunek do historii,
• co myślimy o debatach dookoła przestrzegania wartości demokratycznych i
• jakich tematów nam brak całkowicie w polsko-niemieckiej wymianie.

 

Charakter warsztatowy seminarium pozwoli nam poza tym:
• popracować nad konkretnymi propozycjami rozwiązań i
• znaleźć partnerów do potencjalnych kooperacji.

 

Kiedy: 19.-21.10.18 (dojazd do godz. 17, wyjazd po godz. 19, wzgl. 22.10. ranem)
Gdzie: Warszawa
Dla kogo: młodych ekspertów z najróżniejszych dziedzin i o różnych poglądach politycznych. Jeśli pracujesz w miejscu pamięci, domu spotkań, instytucie, fundacji, firmie lub na uczelni, jesteś (niezależnym/-ą) dziennikarzem/-ką, trenerem/-ką, analitykiem/-czką lub wolontariuszem/-ką NGO-u działającego na rzecz wymiany pomiędzy Polską i Niemcami zgłoś się!
Opłata: Dzięki kooperacji z naszym partnerem projektu, Fundacją Konrada Adenauera, i wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Auswärtiges Amt udział w projekcie (w tym koszty wyżywienia, noclegu i programu) jest bezpłatny. Koszty podróży są zwracane do wysokości maks. 400 PLN (za trasę miejsce zamieszkaniaWarszawa-miejsce zam. wzgl. miejsce zamieszkania-Warszawa-Berlin) po zakończeniu seminarium.

 

Zgłoszenia: do 14.09.18 poprzez FORMULARZ ONLINE

 

Źródło: GFPS-Polska Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.