Przejdź do treści
Data/Czas: 29/01/2020 | 18:00-20:00
Lokalizacja: JCC Krakow | ul. Miodowa 24 | Kraków

Eva Mozes Kor jako dziesięciolatka trafiła do Auschwitz. Ona i jej siostra Miriam zostały wyselekcjonowane jako bliźniaczki do grupy dzieci przeznaczonych do badań medycznych dr. Josefa Mengele. Siostry przeżyły obóz, wróciły do rodzinnej Rumunii, a następnie wyemigrowały do Izraela. W 1984 roku Eva wspólnie z siostrą odnalazła niektóre żyjące ofiary eksperymentów doktora Mengele i założyła organizację CANDLES („Children of Auschwitz Nazi Deadly Lab Experiments Survivors”). Mająca ponad 80 lat, Eva podróżowała po świecie, rozpowszechniając przesłania, których nauczyły ją jej doświadczenia życiowe. Spotykała się z ludźmi i rozmawiała z nimi o nadziei, ukojeniu w cierpieniu i człowieczeństwie.

 

Film „Eva: A-7063” przedstawia pełną, odzwierciedlającą rzeczywistość, historię tej niezwykłej kobiety – w czasach, w których jej inspirujące przesłanie jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z synem Evy Kor – Alexem Korem i twórcami filmu – Tedem Greenem i Jessicą Chapman.

W języku angielskim, wstęp wolny.

 

JCC Kraków

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.