Przejdź do treści
Premiera online reportażu o dawnym Szczecinie [SDD 2022]
Data/Czas: 16/06/2022 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie | Małopolska 48 | Szczecin

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej: W ramach festiwalu zaprezentujemy reportaż o Szczecinie widzianym oczami dziecka. Pokażemy nieznane zakamarki naszego miasta, zapomniane miejsca i kamienice, które pamiętają przedwojennych mieszkańców i ich historię. Bohaterką reportażu będzie Monika Szymanik – szczecińska blogerka, która wydała album „Kamienica w lesie” ze zdjęciami szczecińskich, poniemieckich kamienic, a także książkę “Christel Schubert DZIECIŃSTWO 1935-1949”.


Album to przede wszystkim intrygujące detale elewacji kamienic, ale też tajemnice, które kryją wnętrza budynków. Książka „Christel Schubert DZIECIŃSTWO 1935–1949”, to przetłumaczone na język polski wspomnienia Christel, mieszkającej niegdyś w jeden z kamienic Szczecina. Reportaż ukaże Szczecin oczami kochającego miasto, w którym żyje. Ma na celu ukazanie, jak duże znaczenie mają wspomnienia i że historie i tajemnice niemieckiego Stettina zbudowały tożsamość dzisiejszego Szczecina. Reportaż będzie dostępny w dwóch wersjach językowych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.