Przejdź do treści
Data/Czas: 25/02/2020 | 10:00-14:30
Lokalizacja: Fundacja Batorego | Sapieżyńska 10a | Warszawa

Fundacja Batorego: zapraszamy na konferencję forumIdei “Praworządność w stanie zapaści”, która odbędzie się 25 lutego, w godz. 10.00-14.30 w siedzibie Fundacji Batorego przy ul. Sapieżyńskiej 10A w Warszawie. Chcielibyśmy poddać analizie nowy etap konfliktu o wymiar sprawiedliwości – etap, który charakteryzuje się ostrym podziałem w organach sądownictwa, głębokim chaosem w porządku prawnym państwa i kryzysem w stosunkach Polski z Unią Europejską. Postawimy także pytanie o docelowy model wymiaru sprawiedliwości dla Polski, który spełniałby standardy demokratycznego państwa prawa i odpowiadał na zapotrzebowanie społeczne. Paneliści to grono wybitnych prawników, ekspertów i komentatorów.

 

Konferencja przygotowana przez forumIdei i Zespół Ekspertów Prawnych Fundacji Batorego podzielona będzie na dwie 2-godzinne sesje.

Rejestracja

 

W dyskusji udział wezmą m. in.:

dr Tomasz Zalasiński (członek zarządu Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy, Zespół Ekspertów Prawnych Fundacji Batorego)
Małgorzata Szuleka (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Patryk Wachowiec (Forum Obywatelskiego Rozwoju)

Prowadzenie: Łukasz Bojarski (prezes zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRiS, Zespół Ekspertów Prawnych Fundacji Batorego)

Punktem wyjścia debaty będą eksperckie rekomendacje sposobów przywrócenia praworządności w poszczególnych obszarach wymiaru sprawiedliwości zebrane w opublikowanej przez Fundację Batorego książce: Jak przywrócić państwo prawa?

 

Fundacja Batorego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.