Przejdź do treści
Porozmawiajmy o polityce zdrowotnej. Jak UE może wspomóc państwa członkowskie w zwalczaniu pandemii?
Data/Czas: 24/02/2022 | 17:00-18:45
Lokalizacja: | |

Fundacja Civis Polonus i Parlament Europejski – Biuro w Polsce: W ramach działań dla społeczności wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”. Trzecie spotkanie zatytułowane „Porozmawiajmy o polityce zdrowotnej Europy. Jak Unia Europejska może wspomóc państwa członkowskie w zwalczaniu pandemii?” odbędzie się w czwartek, 24 lutego 2022 r. w godz. 17:00-18:45, na platformie Zoom.


Porozmawiamy o tym, jak Unia Europejska może oddziaływać na kraje członkowskie w zakresie ochrony zdrowia. Zajmiemy się także pandemią COVID-19, która od prawie 2 lat ma wpływ na nasze codzienne życie. Wspólnie wypracujemy rekomendacje dla Unii Europejskiej dotyczące polityki zdrowotnej. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Przed nami ciekawe spotkanie z elementami dyskusji i pracy w grupach. W trakcie wydarzenia odbędzie się quiz wiedzy o PE z nagrodami!
W spotkaniu weźmie udział ekspertka, dr hab. Iwona Kowalska-Bobko, prof. UJ, Dyrektorka Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczyni akademicka, autorka wielu prac naukowych w dziedzinie zdrowia. Prowadzi badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne w takich obszarach jak: polityka zdrowotna, organizacja ochrony zdrowia, decentralizacja w ochronie zdrowia, systemy zdrowotne, polityka zdrowotna Unii Europejskiej.

Spotkanie będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i Prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.