Przejdź do treści
"Poniemieckie" - spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk
Data/Czas: 13/01/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach | Kościuszki 17 | Gliwice

Dom Współpracy Polsko–Niemieckiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapraszają na spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk. „Poniemieckie” to zarówno reportaż, jak i sentymentalna podróż w czasie. Kuszyk zabiera nas w podróż po obszarach przyłączonych do Polski po drugiej wojnie światowej, szczególnie po Dolnym Śląsku i Legnicy, skąd pochodzi sama autorka. W swej książce stara się odnaleźć odpowiedzi na pytania czym właściwie jest poniemieckie, co znaczy dla nas i jak obecnie o nie dbamy.

Karolina Kuszyk – (ur. 1977) – germanistka i polonistka, absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, tłumaczka literatury niemieckiej i trenerka kompetencji międzykulturowych. Stypendystka DAAD i laureatka berlińskiego poetry slam w językach słowiańskich. Mieszka i pracuje w Berlinie i na Dolnym Śląsku. „Poniemieckie” to jej debiut książkowy.

 

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska – dziennikarka, polonistka, filozofka i podróżniczka.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Konsulat RFN w Opolu.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy.
Koordynatorka:
Sandra Mazur
e-mail: sandra.mazur@haus.pl
tel. 77 407 9522
W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.