Przejdź do treści
Data/Czas: 22/04/2020 | 18:00-19:30
Lokalizacja: | |

Okres izolacji to czas dużego niepokoju społecznego, ale także powstawania inicjatyw społecznych, pomocowych. Organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz aktywiści i aktywistki zaczęły uzupełniać braki systemowe, wspierać swoje sąsiedztwa oraz osoby w trudnej sytuacji, tworzyć platformy wymiany informacji, wiedzy oraz doświadczeń. Jak te inicjatywy sprawdzają się po miesiącu funkcjonowania? Jak zmieniała się energia zaangażowania osób tworzących inicjatywę, a jak potrzeby osób korzystających? W jaki sposób pomagać w czasach izolacji?

 

AKTYWIZM W SIECI
Pomoc w czasie izolacji. Czym jest aktywizm w sieci w praktyce?
termin | 22 kwietnia, środa, godz. 18.00–19.30
miejsce | online (link do spotkania podamy kilka dni przed spotkaniem)

 

Swoim doświadczeniem prowadzenia działań społecznych w sieci podzielą się:
Jakub Możaryn – aktywista społeczny związany z grupą SPINA. W czasie pandemii od początku zaangażowany w działalność grupy Widzialna Ręka jako moderator i osoba przygotowująca opracowania dotyczące wzajemnej pomocy.
Magda Jabłońska – prezeska Fundacja “Nielada Historia”, autorka projektu ZEROBAN. Współtwórczyni akcji #ngosySZYJĄMASKI3city, w ramach której koordynuje działalność produkcyjną i dystrybucję masek dla szpitali i jednostek pomocowych.
Anita Bork – inicjatorka i organizatorka akcji Ludzie ludziom listy piszą! | Listy dla Domów Pomocy Społecznej,mieszkanka Wejherowa, nauczycielka i lektorka języka angielskiego, już w liceum wolontariuszka w świetlicy środowiskowej, od sześciu lat wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie.

 

Europejskie Centrum Solidarności

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.