Przejdź do treści
Pomiędzy | pokaz filmów o Kim Lee i spotkanie z twórczyniami
Data/Czas: 15/07/2023 | 17:00-19:00
Lokalizacja: Muzeum Woli | Srebrna 12 | Warszawa

Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa i Lambda Warszawa: Muzeum Woli zaprasza na pokaz filmów o Kim Lee i spotkanie z twórczyniami. Podczas spotkania zobaczymy trzy filmy dokumentalne, których bohaterem_ką jest Kim Lee. „Jednorożec” Marty Bogdańskiej i Mayi Teryaki oraz „Świat Kim” Pauliny Witek-Młynarskiej to filmowe portrety wyjątkowej drag queen. Z kolei w filmie „Pomiędzy” Marta Bogdańska i Maya Teryaki przedstawiają historie Desi, Elmi, Kim, Miriam, Zoi – osób w różnym wieku, różnej płci, odmiennej narodowości, które łączy wspólny cel: zamieszkanie w nowym, lepszym świecie.


Dokumenty będą punktem wyjścia do rozmowy z twórczyniami. Porozmawiamy o ich doświadczeniu współpracy z Kim Lee, a także o sytuacji osób migranckich, które – jak to określiła Kim Lee – są zawieszone gdzieś pomiędzy krajami, tożsamościami, kontynentami.

W spotkaniu udział biorą:

Marta Bogdańska
Maya Teryaki
Paulina Witek-Młynarska

Wydarzenie powstało we współpracy z Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa.
https://www.facebook.com/pl.boell

Kiedy: 15.07 | 17:00 – 19:00
Gdzie: Muzeum Woli | Srebrna 12
Udział w wydarzeniu na podstawie wejściówki do pobrania online lub w kasie Muzeum Woli.
bit.ly/3NHyXay
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli, która potrwa do 30.07.2023
Więcej o wystawie:
https://muzeumwoli.muzeumwarszawy.pl/…/kim-lee-krolowa…/
Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.
„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.