Przejdź do treści
Pomiędzy historią, wymiarem sprawiedliwości i polityką pamięci
Data/Czas: 17/10/2018 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta | Strażnicza 1-3 | Wrocław

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Międzynarodowe Centrum Badań i Dokumentacji Procesów Zbrodniarzy Wojennych na Uniwersytecie Phillipsa w Marburgu zapraszają na dyskusję “Pomiędzy historią, wymiarem sprawiedliwości i polityką pamięci” otwierającą konferencję Transitional Justice w perspektywie porównawczej. Dyskusja koncentrować się będzie na komponentach, uczestnikach, celach i wewnętrznych ograniczeniach „sprawiedliwości okresu przejściowego”, wzajemnych relacjach pomiędzy historią, wymiarem sprawiedliwości i polityką pamięci oraz na  różnych modelach Transitional Justice, związanych z przemianami historyczno-społecznymi i uwarunkowaniami lokalnymi.  Wprowadzeniem do debaty będą krótkie wykłady zaproszonych ekspertów.

 

Organizatorzy: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Międzynarodowe Centrum Badań i Dokumentacji Procesów Zbrodniarzy Wojennych na Uniwersytecie Phillipsa w Marburgu. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki.

 

Goście :
Prof. Kerstin von Lingen (Heidelberg/Wiedeń),
Prof. Daniel Marc Segesser (Berno),
Prof. Krzysztof Ruchniewicz (Wrocław)
Moderacja:
Dr Wolfgang Form (Marburg)

 

Źródło: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.