Przejdź do treści
Polskojęzyczna Biblioteka / Polnischsprachige HausBibliothek
Data/Czas: 31/05/2021 - 28/06/2021 | 16:00-19:00
Lokalizacja: SprachCafé Polnisch e.V. – Polska Kafejka Językowa | Schulzestraße 1 | Berlin

SprachCafé Polnisch e.V. Polska Kafejka Językowa: Korzystanie z naszej biblioteki jest bezpłatne, jednorazowa kaucja wynosi 5 euro. Inne godziny otwarcia możliwe, prosimy o kontakt. Polskojęzyczna biblioteka działa przy Polskiej Kafejce Językowej w berlińskiej dzielnicy Pankow już od trzech lat. Przez ten czas udało nam się zgromadzić niewielki może, ale ambitny zbiór różnorodnych książek. Naszym marzeniem było bowiem kiedyś stworzenie w stolicy Niemiec miejsca, gdzie polska książka znów będzie na wyciągnięcie ręki. Tu i teraz. W kafejkowej wypożyczalni każdy znajdzie coś dla siebie! Dorośli mogą wybierać spośród prozy polskiej i zagranicznej, reportaży, poradników, poezji, fantastyki, thrillerów i kryminałów.

Biblioteka stale się rozwija. Warto tu wspomnieć o niewielkim antykwariacie, gdzie książki można nabyć, czy o planowanych przez nas spotkaniach literackich oraz książkach przekazanych nam bezpośrednio przez autorki i autorów. Od czasu do czasu organizujemy książkowe bazary i jednocześnie staramy się o nowości wydawnicze. Sporą ich część stanowią datki czytelników, za które niniejszym serdecznie dziękujemy! Wokół biblioteczki zebrała się już spora społeczność. To dobre miejsce, w którym możemy się komunikować w sposób bezpośredni, odpowiadać na Wasze pytania, zbierać inspiracje, informować o nowościach wydawniczych i wydarzeniach oraz polecać sobie wzajemnie wartościowe lektury. Zapraszamy Was serdecznie, dołączcie do nas! Naszą biblioteką regularnie opiekują się Wolontariuszki. Prosimy o szacunek do książek oraz do wykonywanej tu pracy. Wspaniale, że jesteście!

Dostępna w poniedziałki: 31 maja, 7 czerwca, 14 czerwca, 21 czerwca i 28 czerwca, w godz. 16-19.

SprachCafé Polnisch e.V. – Polska Kafejka Językowa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.