Przejdź do treści
Data/Czas: 04/11/2019 - 05/11/2019 | 08:00-19:00
Lokalizacja: | |

Zrównoważony rozwój jest uwzględniany w coraz większej liczbie szkoleń i seminariów – jednak często zdarza się to w oderwaniu od rzeczywistego środowiska uczenia się. Jak możemy oczekiwać, że uczestnicy przyjmą ekologiczny, niskoemisyjny, zrównoważony styl życia, jeśli po wyjściu z sali seminaryjnej doświadczą zupełnie innej rzeczywistości? To polsko-niemieckie sympozjum ma na celu zainicjowanie owocnej wymiany pomiędzy tymi, którzy pracują w obszarze edukacyjnym, a tymi, którzy zapewniają środowisko do nauki.

Wspólnie przedyskutujemy i doświadczymy, w jaki sposób możemy stworzyć zrównoważone środowisko edukacji: jak sprawić, aby ośrodki edukacyjne były bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone (np. w zakresie wyżywienia, wyposażenia technicznego, zakwaterowania)? Jak zapewnić autentyczność i spójność projektu szkoleniowego (np. w materiałach edukacyjnych, postawie trenerów, podróżach)? Jednym słowem: jak możemy praktycznie wdrożyć to, o czym rozmawiamy?

 

W czasie sympozjum poszukamy wspólnie odpowiedzi na te pytania poprzez: przykłady dobrych praktyk, możliwości tworzenia międzynarodowych kontaktów, warsztaty tematyczne wynikające z zainteresowania uczestników.

 

Sympozjum odbywa się w ramach projektu “Odwaga do zmian, Odwaga do działania” oraz „Ku zrównoważonemu rozwojowi w edukacji i praktyce”. Sympozjum jest koordynowane przez Kreisau-Initiative e.V. oraz Fundację “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i otrzymuje wsparcie finansowe od Federalnej Niemieckiej Fundacji Ochrony Środowiska, Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Freya von Moltke-Stiftung für das Neue Kreisau. Został również wysłany wniosek o wsparcie finansowe do Fundacji Heinricha Bölla w Warszawie.

Program i więcej informacji na stronie.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:
Anną Dańkowską, anna.dankowska@krzyzowa.org.pl.

Informacji w języku niemieckim udziela:
Elisabeth Kremer, kremer@kreisau.de

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.