Przejdź do treści
Polsko-niemiecki workcamp "Poznaj Krzyżową i Dolny Śląsk"
Data/Czas: 22/08/2022 - 28/08/2022 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego | Krzyżowa 7 | Krzyżowa, Wałbrzych

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego: W ramach cyklu LATO W KRZYŻOWEJ, zapraszamy do udziału w polsko-niemieckim workcampie “Poznaj Krzyżową i Dolny Śląsk”. Wspólna praca, zabawa, kontakty z ludźmi, nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie innego języka, odkrywanie miejsca i historii Krzyżowej i Dolnego Śląska, wspólne omawianie aktualnych tematów – to wszystko będzie częścią polsko-niemieckiego workcampu, który odbędzie się od 22 do 28 sierpnia 2022 r., w Krzyżowej.


Krzyżowa to piękna miejscowość, położona na Dolnym Śląsku, w pobliżu Gór Sowich, ok. 60 km od Wrocławia. Dzięki działającej to w latach 1942-1943 antynazistowskiej grupie oporu Krąg z Krzyżowej oraz polsko-niemieckiej Mszy Pojednania miejsce to zajmuje ważną pozycję w historii relacji obu krajów.
Podczas workcampu uczestnicy i uczestniczki nie tylko będą wspólnie pracować nad odnowieniem starego cmentarza ewangelickiego w Krzyżowej, ale także włączą się w prace związane z tworzeniem ogrodu permakulturowego, który powstał przy Fundacji. W programie wydarzenia zaplanowano również wycieczkę do Wrocławia i Świdnicy. Ważnym punktem spotkania będzie przybliżenie historii Krzyżowej i Kręgu z Krzyżowej, a także wizyta w Miejscu Pamięci byłego obozu koncentracyjnego Groß-Rosen. To międzynarodowe spotkanie to idealna okazja do poznanie siebie nawzajem. Nie zabraknie czasu na rozmowy, wymianę wrażeń i wspólne spędzanie czasu wolnego.
– Data: 22.08.2022 – 28.08.2022
– Liczba uczestników: 15 osób z Niemiec i 15 osób z Polski.
– Wiek uczestników: 18-25 lat.
– Język projektu: język angielski
– Koszt: Opłata za uczestnictwo: 100€ / 400 PLN (za pełne wyżywienie, koszty programowe łącznie z wycieczkami).
– Dojazd: Dojazd dla uczestników z Niemiec: Podróż indywidualna do Berlina, przejazd minibusem jako grupa z Berlina do Krzyżowej. Podróż dla uczestników z Polski: indywidualna organizacja podróży do Krzyżowej na własny koszt.
-> Zgłoszenia do: 15.06.2022 poprzez formularz zgłoszeniowy.
Zalecane jest posiadanie szczepienia przeciwko SARS CoV-2.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.