Przejdź do treści
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego
Data/Czas: 01/01/2019 - 20/01/2019 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Na przestrzeni lat stosunki polsko-niemieckie wielokrotnie stawały przed wyzwaniami. Dynamicznym zmianom uległy role Polski i Niemiec w strukturach Unii Europejskiej, zmienia się też życie codzienne Polaków i Niemców. 22. Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego to świetna okazja, żeby pokazać pełne spektrum relacji między oboma krajami. Nagroda w wysokości 5000 € zostanie przyznana za najlepsze materiały dziennikarskie w kategoriach Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia i „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. W konkursie mogą startować dziennikarze, redakcje, rozgłośnie i wydawnictwa z Polski i Niemiec. Nagroda przyznawana jest autorom najlepszych materiałów opublikowanych lub wyemitowanych w 2018 roku, które w dowolny sposób odnoszą się do relacji polsko-niemieckich.

 

Wywiady i recenzje, felietony i eseje, reportaże i dokumenty oraz treści przygotowane z myślą o mediach elektronicznych (instastories, infografiki, podcasty, fotorelacje, etc.). Organizatorzy nie stawiają ograniczeń gatunkowych ani tematycznych. Pod uwagę będą brane wszystkie materiały, poszerzające wiedzę o stosunkach sąsiedzkich w sferze kultury, nauki, historii, polityki, ekonomii i gospodarki, obyczajowości czy naszych relacji w ramach Unii Europejskiej.

 

Relacje Polsko-Niemieckie zawsze były i są dynamiczne. Dobre, rzetelne dziennikarstwo jest sposobem dokumentacji tej dynamiki, próbą jej zrozumienia i uchwycenia zachodzących zmian. Zapraszamy dziennikarzy i redakcje do zgłaszania swoich materiałów do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego. Rolą Nagrody jest właśnie wydobywanie złożoności wydarzeń, życia społecznego, politycznego, gospodarczego czy kulturalnego Polski i Niemiec – mówi Krzysztof Rak, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Zgłoszenia w jednej z pięciu kategorii w jednej z pięciu kategorii: PRASA, RADIO, TELEWIZJA, MULTIMEDIA oraz „DZIENNIKARSTWO NA POGRANICZU” przesyłać należy do 20 stycznia 2019 roku przez [stronę].

 

Wręczenie Nagród im. Tadeusza Mazowieckiego odbędzie się 13-14 czerwca 2019 roku podczas Polsko-Niemieckich Dni Mediów 2019 we Wrocławiu. Tematem przewodnim przyszłorocznej edycji będą rozważania o kierunku rozwoju Unii Europejskiej. Dyskutować będą paneliści z Polski, Niemiec, a także uczestnicy międzynarodowego programu studyjnego „Dealing with European Issues”. Więcej szczegółów dotyczących przyszłorocznych Polsko-Niemieckich Dni Mediów już wkrótce na stronie organizatora.

 

Organizator ze strony polskiej
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Fundatorzy i współorganizatorzy Nagrody
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha, Fundacja ZEIT Ebelin und Gerd Bucerius, województwa: Zachodniopomorskie, Lubuskie i Dolnośląskie, kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.

 

Kontakt z organizatorem
Magdalena Przedmojska
koordynatorka projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
22 338 62 73
e-mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

 

Kontakt dla mediów
Józefina Bartyzel
SZUSTOW. Kultura i Komunikacja
j.bartyzel@szustow.com
695 492 970

 

Źródło:  www.dnimediow.org

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.