Przejdź do treści
Data/Czas: 03/11/2020 - 03/12/2020 | 19:00-21:00
Lokalizacja: | |

Czeskie Centrum: Jesień w tym roku zapowiada się niezwykle ciekawie i literacko. Tegoroczna wiosenna edycja festiwalu miała przebiegać pod hasłem: “Polacy i Czesi – (nie)nasz koniec świata?” Koniec świata na szczęście nie nastąpił, ale być może mamy do czynienia z końcem świata takiego, jaki znamy. O tym, i na wiele innych ważnych tematów, będziemy rozmawiali z gośćmi festiwalu. Będzie literacko, muzycznie i plastycznie, z udziałem znanych twórców z Polski i Czech, tłumaczy i znawców literatury, aktorów i muzyków jazzowych. Wśród gości są m.in.: Monika Sznajderman, Mikołaj Łoziński, Petra Soukupová, Josef Formanek, Ivana Myšková i czołowy polski czechofil – Mariusz Szczygieł. Ne zabraknie czytania na żywo i występów aktorów, a jednym z głównych punktów festiwalu jest koncert legendarnych muzyków jazzowych z Polski i Czech – Leszka Żądło i Emila Viklickiego, który urozmaici wieczór poświęcony wybitnemu czeskiemu pisarzowi Josefowi Škvoreckiemu.

Zapraszamy jesienią do Mazowieckiego Instytutu Kultury, Faktycznego Domu Kultury i do siedziby Czeskiego Centrum w Warszawie.

 

Program festiwalu

Wydarzenie będzie transmitowane live na Facebook i YouTube Mazowieckiego Instytutu Kultury.

 

 

Wydarzenie objęte patronatem Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce – Ivana Jestřába.

 

 

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Faktyczny Dom Kultury i Czeskie Centrum

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.