Przejdź do treści
Data/Czas: 12/10/2019 | 17:00-18:00
Lokalizacja: | |

Polski Gaudi – takim mianem określa się Teodora Talowskiego, jednego z najwybitniejszych galicyjskich architektów przełomu XIX. i XX. wieku.  Jego charakterystyczny styl to połączenie historyzmu i fantazji doprawione odrobiną miejskiej brawury. Pozwoliło to na stworzenie jednych z najbardziej niezwykłych budynków w krajobrazie Krakowa końca XIX. wieku. Podczas tego spotkania przyglądniemy się krakowskim realizacjom Talowskiego oraz samej postaci niezwykłego architekta. Poznamy jego inspiracje i fascynacje, a nawet niecodzienne jak na ówczesne czasy hobby, które nie pozostało bez wpływu na architekturę.

Wyjątkowa forma projektów Talowskiego nie pozostawała w Krakowie bez echa, dlatego też poświęcimy kilka chwil na odbiór jego projektów wśród jemu współczesnych, jak również piętnie jakim odcisnął na stylu innych krakowskich architektów i budowniczych.

 

Spotkanie z architektem i jego twórczością odbędzie się w wyjątkowym miejscu – zabytkowym budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”, którego rozbudowę zaprojektował sam Talowski. Wykład towarzyszyć będzie targom retro i vintage Kogel-Mogel.

12 października, godz. 17.00-17.50
Gmach Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” (ul. Marszałka J. Piłsudskiego 27), sala Łucznicza

Wstęp: 5 zl (płatne przed wejściem)

Hala PTG Sokół
ul.Piłsudskiego 27, 31-111 Kraków

 

Organizator: Wunderkammer – gabinet biżuterii osobliwej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.