Przejdź do treści
Polska samotna w (nie)bezpieczeństwie?
Data/Czas: 09/04/2018 | 17:30-19:30
Lokalizacja: Fundacja im. Stefana Batorego | Sapieżyńskiego 10a | Warszawa

Debata Fundacji Batorego

 

Otoczenie strategicznie Polski jest pełne wyzwań: Rosja przeszła od prężenia muskułów do ich użycia na Ukrainie i w sercu Wielkiej Brytanii, Unia Europejska wciąż nie wyszła z kryzysu, a Stany Zjednoczone pod przywództwem Trumpa stają się nieprzewidywalne.

Zdaniem rządzących Polska radzi sobie w tym trudnym położeniu świetnie, czego najnowszym potwierdzeniem jest zawarcie kontraktu na system Patriot. Krytycy uważają, że pięknymi słowami zasłania się ostre kryzysy w kontaktach z naszymi najważniejszymi partnerami.

Perspektywa, że Polska – mimo członkostwa w NATO i UE – zmierza w stronę osamotnienia strategicznego jest na tyle niebezpieczna, iż zasługuje na poważną debatę.

Zaproszeni przez Fundację Batorego eksperci będą dyskutować nad aktualnymi zagrożeniami oraz ocenią skuteczność polityki bezpieczeństwa Polski pod rządami PiS.

 

Punktem wyjścia do dyskusji będzie analiza autorstwa Łukasza Kulesy „Polska polityka bezpieczeństwa: w stronę samotności strategicznej?”, która zostanie opublikowana w dniu debaty.

 

Paneliści:

• Beata Górka-Winter (niezależny ekspert ds. bezpieczeństwa i obronności)

• Łukasz Kulesa (dyrektor ds. badań naukowych i szef warszawskiego biura European Leadership Network)

• Jacek Najder (były wiceminister spraw zagranicznych i ambasador RP przy NATO)

 

Prowadzenie: Agnieszka Łada (dyrektorka programu europejskiego w Instytucie Spraw Publicznych)

 

Rejestracja

 

Źródło: Fundacja Batorego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.