Przejdź do treści
Polska niepodległość – droga do wolności
Data/Czas: 30/11/2018 | 00:00-00:00
Lokalizacja: | |

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Polska niepodległość – droga do wolności” – Lublin, 30 listopada 2018 r. 11 listopada 1918 r. Polska wyswobodziła się z ponad stuletniej niewoli. Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania niepodległości skłania nas do refleksji nad tym, jak wydarzenia ówczesnego okresu wpłynęły na obecny kształt naszego kraju. Historia jest w tym przypadku doskonałą nauczycielką. Pokazuje jak wytrwali i nieustępliwi byli Polacy w dążeniu do upragnionego celu, jakim była wolność i niezależność zarówno w aspekcie terytorialnym, jak i społeczno-kulturowym.

 

Poruszana problematyka jest ważna nie tylko z powodu okrągłej rocznicy obchodów Święta Niepodległości, ale również ze względu na pamięć dla osób, którym ją zawdzięczamy. Celem spotkania jest upamiętnienie postaci i wydarzeń, które w sposób bezpośredni i pośredni przyczyniły się do odzyskania wolności.
Chcąc upamiętnić przeszłość, podejmujemy dyskusję na temat polskiej drogi ku wolności, która jest tematem zainteresowań wielu obszarów badawczych. Poszczególne nauki humanistyczne przedstawiają nam różne oblicza działań podejmowanych w drodze ku wolności. Odnajdujemy je m.in. w malarstwie, literaturze, architekturze czy muzyce. Podczas Konferencji skupimy się na różnicach i podobieństwach działań społeczno-polityczno-kulturowych prowadzonych na przestrzeni XVIII-XX wieku.

Do udziału w Konferencji zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz wszystkich pasjonatów zainteresowanych poruszanym tematem. Wierzymy, że wystąpienia i dyskusje prowadzone przez uczestników spotkania pozwolą w sposób dogłębny przeanalizować szeroko rozumianą drogę do wolności.

Serdecznie zapraszamy,
Komitet Organizacyjny

 

• niepodległość Polski w oczach historyków, politologów, prawników, socjologów, czy ludzi kultury,
• studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, pasjonaci wielu dziedzin nauki z całej Polski,
• publikacja monografii naukowej – 5 pkt. MNiSW
(dotychczas opublikowane monografie dostępne są tutaj),
• spotkanie integracyjne
• profesjonalna obsługa i organizacja wydarzenia

 

Rejestracja trwa do:

 

I tura do 13 września 2018 r.
II tura do 16 października 2018 r.
III tura do 9 listopada 2018 r.

 

Kontakt:
kontakt@polskaniepodleglosc.pl
+48 733 933 083

 

Źródło: Polska niepodległość 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.