Przejdź do treści
Polska i Niemcy przed nowymi wyzwaniami - spotkanie z Arndtem Freytagiem von Loringhoven
Data/Czas: 14/11/2023 | 16:45-16:45
Lokalizacja: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta | Strażnicza 1-3 | Wrocław

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta UWr wspólnie z Konferencją Ambasadorów RP, Fundacją im. Friedricha Eberta oraz Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zapraszają we wtorek, 14 listopada 2023 o godz. 16.45 na spotkanie autorskie z byłym ambasadorem Niemiec w Polsce, Arndtem Freytagiem von Loringhoven oraz dyskusję na temat wyzwań stojących przed Polską i Niemcami w obliczu wojny na Ukrainie.

Zainteresowanie Niemcami, ich polityką wschodnią i relacjami polsko-niemieckimi, w tym kwestiami historycznymi jest w Polsce bardzo żywe. Ostatnia kampania wyborcza pokazała, że wiedza na temat zachodniego sąsiada nad Wisłą jest wyrywkowa i nadal dużą role odgrywają stereotypy i uprzedzenia.
Przed kilkoma tygodniami ukazał się wywiad-rzeka byłego ambasadora Niemiec w Polsce, Arndta Freytaga von Loringhovena przeprowadzony przez dziennikarza “Rzeczpospolitej”, Jędrzeja Bieleckiego pt. “Nie budujemy IV Rzeszy”. Publikację tą postanowiliśmy potraktować jako impuls do przeprowadzenia dyskusji na temat wyzwań, przed którymi stoją Polska i Niemcy w obliczu wojny w Ukrainie i zmian w świecie. Zaplanowaliśmy dwa panele dyskusyjne. Szczegółowy program poniżej.
Rozmowa oraz dyskusja będą tłumaczone symultanicznie.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do piątku, 10 listopada 2023 na adres:
csne@uwr.edu.pl albo michal.tomiczek@diplo.de
Program wydarzenia:
Polska i Niemcy przed nowymi wyzwaniami
Termin: 14 listopada 2023
Miejsce: CSNE, Wrocław
16.45 – Powitanie
17.00-18.30 – Rozmowa z Arndtem Freytagiem von Loringhoven o jego książce pt. “Nie budujemy IV Rzeszy”
Uczestnicy: Arndt Freytag von Loringhoven, Anna Kwiatkowska, Krzysztof Ruchniewicz
Przerwa
18.45-20.15 – panel dyskusyjny: “Polska-Niemcy-Ukraina”
Uczestnicy: Arndt Freytag von Loringhoven, Iwona Reichardt, Jan Barcz, Piotr Ogrodziński (moderacja), Jan Truszczyński
Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta UWr, Konferencja Ambasadorów RP, Fundacja im. Friedricha Eberta, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.